Dit weekend in Nederland Zingt: Een weg naar U & De God van het zien
18 september 2025 · 06:50| Leestijd:2 min
Update: 18 september 2025 · 16:33
Zing, luister en geniet: twee prachtige uitzendingen van Nederland Zingt dit weekend!
Een weg naar U | Zaterdag 20 september, 17.45 uur op NPO2
Vanuit het Museum of Humanity gaan we liederen zingen die uit het leven gegrepen zijn. We zijn kwetsbaar als mens. We gaan soms door diepe dalen en stijgen op andere momenten juist weer tot grote hoogten. Door alles heen hebben we Gods leiding nodig. En daar blijft het niet bij, we mogen ook de ander in al zijn kwetsbaarheid zien en bij de hand nemen.
Deze liederen gaan we zingen:
- Psalm 130 (Mannenensemble Espressione, Tenira Sturm en Samenzang, Grote kerk in Schiedam)
- Wij zijn hier bijeen in Jezus naam - Breng ons samen medley (Dwight Dissels en Samenzang, Grote kerk in Apeldoorn)
- Heer wat een voorrecht - Breng ons samen medley (Amanda Lock en Samenzang, Grote kerk in Apeldoorn)
- Een weg naar U (Sela, vriendenconcert in Baarn)
- Hoe groot zijt Gij (The Choir Company Vocals en Chapter4, Grote kerk in Apeldoorn)
- Toon mijn liefde (Dwight Dissels, Grote kerk in Apeldoorn)
De God van het zien | Zondag 21 september, 11.05 uur op NPO2
Vandaag is het de Internationale Dag van de Vrede. In tijden van oorlog, pijn en conflicten is het belangrijk dat mensen gezien worden. Niet als nummers, maar als mensen met een naam. Paulien Vervoorn vertelt hierover aan de hand van Genesis 16, waarin God het stille verdriet van Hagar ziet. De liederen die gezongen worden sluiten aan bij dit thema
- God richt zich op, de vijand vlucht - Psalm 68: 1, 2 en 7 (Samenzang, Andreaskerk in Katwijk)
- Als dichtbij de oorlog dreigt (Projectkoor The Choir Company & Samenzang, Martinikerk in Bolsward)
- Genadig Heer, die al mijn zwakheid weet (Esther Mijnheer, Chesron Ledes, Myrthe Ebbers en Samenzang, Grote kerk in Apeldoorn)
- Psalm 139 (Mannenensemble Espressione, Tenira Sturm, Grote kerk in Schiedam)
- Een machtig maker (Ann Michelle Lee Vocals, Anne Verhart, Jane Loois, Daryl Jay Kyle, Lebuinuskerk in Deventer)
- Ik wens je vrede (Delise, Grote kerk in Schiedam)
- Ga met God en Hij zal met je zijn (William Wixley, Alice Hoolsema, Lotte van Bolhuis, Samenzang, Martinikerk in Sneek)
Meest gelezen
- Massale samenzang in Kampen, bekijk hier de speciale uitzending van Nederland Zingt
Massale samenzang in Kampen, bekijk hier de speciale uitzending van Nederland Zingt
- Dit weekend in Nederland Zingt: 'Heer, die mij ziet zoals ik ben' en 'Beseffen dat je mens bent'
Dit weekend in Nederland Zingt: 'Heer, die mij ziet zoals ik ben' en 'Beseffen dat je mens bent'
- Nieuwe band met vertrouwde gezichten: 'Laudate is een muzikale vriendengroep'
Nieuwe band met vertrouwde gezichten: 'Laudate is een muzikale vriendengroep'
Lees ook
- Dit zijn de liederen die vroeger vaak in kerken klonken – en die nu gemist worden
Dit zijn de liederen die vroeger vaak in kerken klonken – en die nu gemist worden
- Koop of verkoop je Nederland Zingt Jubileumdag ticket veilig via onze website
Koop of verkoop je Nederland Zingt Jubileumdag ticket veilig via onze website
Mis niets van Nederland Zingt
Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt luistertips en het laatste nieuws over onze uitzendingen en evenementen.
Lees onze privacyverklaring.