Navigatie overslaan
Word vriend

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

Uitgelichte afbeelding

Feestelijk jubileumjaar Jan Quintus Zwart 40 jaar dirigent!

vandaag · 09:25

Update: vandaag · 10:44

Het 40-jarig jubileum van dirigent Jan Quintus Zwart begon vorig jaar juni en kent inmiddels vele hoogtepunten, waaronder een concert in De Doelen. Op zaterdag 21 juni 2025 is het slot van dit jubileumjaar en waar kan dit beter plaatvinden dan in de Bovenkerk in Kampen. Samen met alle koren die Jan Quintus dirigeert – CGZ Looft den Heer Notter, Praise Him, Het Holland-Koor, CRK Voices, CRK Praise the Lord, Hardenbergs Mannenkoor – viert Nederland Zingt deze bijzondere avond.

Jan Quintus Zwart (1957) werd in Emmen geboren en groeide op in Kampen.Zijn eerste lessen ontving hij van zijn vader Willem Hendrik Zwart. Later volgde hij orgel-, piano- en theorielessen aan de Kamper Muziekschool en directielessen (HaFaBra) in Leeuwarden. Ook volgde hij masterclasses bij Sir David Willcocks.

In 1984 werd Jan Quintus dirigent van de Chr. Gem. Zangvereniging ‘Looft den Heer’ te Notter. Binnen korte tijd werd hij daarna ook dirigent van diverse andere koren en werd hij ‘ontdekt’ door radio- en tv-producer Jan de Haan van de EO. Er volgden ontelbare radio en tv-opnamen waaraan Jan Quintus zijn medewerking verleende.

De lofzang gaande houden heeft de afgelopen jaren behoorlijk onder druk gestaan, maar dat weerhield Jan Quintus er niet van om door te gaan met repeteren. Het resultaat is een prachtig samengesteld programma dat ten gehore wordt gebracht. Naast koorzang is er natuurlijk ook veel ruimte voor samenzang. Een feest om met zoveel koren samen te zingen!

Sluit samen met Nederland Zingt dit jubileumjaar van Jan Quintus Zwart af en beleef op 21 juni deze unieke avond in de Bovenkerk in Kampen!

Meewerkende musici:

- André van Vliet, vleugel
- Ronald IJmker, orgel
- Noortje van Middelkoop, panfluit / accordeon

      Deel dit artikel:

      Meest gelezen

      Lees ook

      Mis niets van Nederland Zingt

      Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt luistertips en het laatste nieuws over onze uitzendingen en evenementen.

      Lees onze privacyverklaring.