Navigatie overslaan
Word vriend
Uitgelichte afbeelding

Trinity geeft geloof door: 'We willen ver­schil­len­de generaties verbinden met muziek'

vandaag · 15:30| Leestijd:5 min

Update: vandaag · 15:30

De bandleden van Trinity hebben er een bijzondere tijd op zitten. Ze gingen met hun kids naar de camping om nieuwe liedjes te maken. Muzikaal gewapend met gitaar, trompet, ukelele en heel veel enthousiasme ontstonden er bijzondere nummers. 'Allemaal gericht op het doorgeven van het geloof', vertelt Elbert Smelt, zanger van de band.

Het album genaamd Land van iedereen is afgelopen zomer afgemaakt. "We hebben allemaal onze gezinnen meegenomen in het proces. We deden schrijfsessies en hebben onze ideetjes getest bij de kinderen. Voor een lied dat ging over superhelden, hebben we de kinderen bijvoorbeeld gevraagd: waar heb je superheldenmoed voor nodig? We hebben ook een ode gemaakt voor opa's en oma's. Wat vind je dan zo leuk aan bij opa en oma zijn? Dat leverde mooie antwoorden op. Dat ze lekker mogen opblijven, pannenkoeken eten, en kletsen met een kopje thee..."

Er is een Vader die de hele wereld draagt

Een van de nieuwe liederen die afgelopen zomer tot stand kwam, in de nasleep van het schrijven, is Zingen van het leven, want een lied gaat nooit meer stuk. Elbert: "Of je nu een ouder bent die je kinderen naar bed brengt, een alleenstaande oom of tante die zich zorgen maakt, of een pensionado die terugkijkt op zijn of haar leven: dit lied biedt perspectief. Het nodigt uit om alles aan het eind van de dag neer te leggen bij de Eeuwige – en de volgende dag weer vol goede moed opnieuw te beginnen. De tekst is gestoeld op de Joodse gedachte dat de dag met de avond begint. Het troostende van die gedachte is dat jij eigenlijk eerst de boel overdraagt aan God zodat jij kunt gaan slapen. Hij gaat eerst aan de slag terwijl jij slaapt. En als jij 's ochtends wakker wordt heeft hij de ochtend voor je bereid. Wij denken dat wij de wereld moeten redden, piekeren 's avonds, zitten vol stress, maken ons zorgen om de wereld... Dit lied zegt dan: Er is een vader die de hele wereld draagt."

Bekijk de videoclip van Zingen van het leven hieronder.

youtube

De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.

Toestemmingen aanpassen

De video werd dit weekend opgenomen op het terrein van klooster Chemin Neuf in Oosterhout, samen met de broeders en zuster die daar wonen.

Geloofstraditie niet bij het grof vuil zetten

De band wil met de nieuwe muziek het belang van het samen leven, met elkaar in geloof, benadrukken. "In een wereld waar het steeds meer lijkt te gaan om 'ik', geloven we dat we terug mogen naar een gezonde wij", zegt Elbert. "Als God al met zijn drieën is en ons naar zijn beeld heeft gemaakt, zijn we ook bedoeld om in community en afhankelijkheid van elkaar samen te leven", zegt Elbert. Een belangrijk onderdeel van dat samen leven is volgens hem ook het besef dat in een waardevolle geloofstraditie staat als kind. "Je leunt op de schouders van de gelovigen voor je. Je mag je beseffen in welke waardevolle geloofstraditie je staat. Daar het mooie en waardevolle van meenemen is de kunst van een geloofsleven opbouwen. Te vaak zetten we het zomaar bij het grof vuil. Of generaties veroordelen elkaar in plaats van elkaar op een betrokken manier te bevragen."

Wat denk jij?

Maak jij wel eens muziek met je kinderen of kleinkinderen?

Aantal reacties: 0

Zelf is Elbert steeds meer de waarde gaan inzien van die vaste vormen van gelovig zijn. "Samen met anderen je geloof vieren, bidden aan tafel, bijbellezen en goede boeken lezen. Het zijn allemaal vormen van het uitleven van geloof die op zichzelf waardevol zijn. Mijn generatie is daar misschien soms een beetje allergisch voor geworden omdat het te veel een "moeten" werd. Het moet daarom tegenwoordig allemaal zogenaamd authenthiek zijn, we moeten het allemaal voelen. Ik ben een los-vaste-wereldburger, maar soms ben ik wel jaloers op die stabiliteit van uit mijn kindertijd. Het is voor mij dan ook een zoektocht: Hoe doe ik het nou goed? Ik wil vaste vormen kiezen waar mijn kinderen geloofshouvast uit halen. Anders zijn ze straks het geloof kwijt."

Anders dan vroeger

Tegelijkertijd willen de mannen van Trinity juist ook laten zien wat hun generatie wél doet om het geloof door te geven. "Dat doen we misschien op een andere manier dan vroeger. Maar dit hele album zit vol met liedjes die gericht zijn op het doorgeven van het geloof. We willen verschillende generaties verbinden met onze muziek. Het bijzondere is dat we de liederen ook letterlijk zingen met jong én oud. Onze kinderen én onze ouders hebben een rol in de muziek." Rond de herfstvakantie gaat Trinity met alle nieuwe liedjes op tour. Op 8 plekken door heel het land zijn ze te zien en te horen.

Tot slot heeft Elbert nog een mooie uitdaging voor jonge ouders en ouders die al een tijdje ouder zijn: "Bevraag elkaar. Waarom doe je dit wel of niet in de geloofsopvoeding? Wat is jouw geloofstaal? Ik geloof dat tradities en authenticiteit hand in hand kunnen gaan."

Meest gelezen

Lees ook

Mis niets van Nederland Zingt

Meld je aan voor de gratis nieuwsbrief. Je ontvangt luistertips en het laatste nieuws over onze uitzendingen en evenementen.

Lees onze privacyverklaring.